Pakiet startowy po zakupie TDI - polecane warsztaty Poznań

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mirror77
    Classic
    • 2020
    • 0

    Pakiet startowy po zakupie TDI - polecane warsztaty Poznań

    Ciekavy, ja już kilka razy byłem w Radoszu i nie tylko ale jakoś Ciebie nie spotkałem :P
  • mirror77
    Classic
    • 2015
    • 9

    #2
    Pakiet startowy po zakupie TDI - polecane warsztaty Poznań

    Witam

    Po wnikliwym (wydaje mi się :P ) przeszukaniu Forum, pozwoliłem sobie na odświeżenie tematu dotyczącego napraw i serwisowania Naszych cudnych autek na terenie Poznania i okolic. Powodem do otwarcia tego tematu są bardzo stare posty i zapewne nieaktualne dane dotyczące polecanych warsztatów, czy ASO (mam na myśli również spadek, bądź wzrost renomy)
    Jednakże, jeżeli się mylę i gdzieś nie dopatrzyłem aktualnych wpisów, to z góry przepraszam i proszę o wskazanie gdzie takowe informacje się znajdują oraz zamknięcie tematu.

    Puki co, proszę o informację na temat godnych polecenia warsztatów lub ASO w Poznaniu dla TDI-ków oraz o zakres prac, jakie powinno się przeprowadzić zaraz po zakupie autka, dodam, że posiadam O1 z 2003 roku 1,9 TDI ASZ.
    Zapraszam i z góry dziękuję za wpisy

    Komentarz

    • Wojtas_Poznań
      RS
      • 2010
      • 2822

      #3
      dużo odpowiedzi się tutaj nie spodziewaj :P Poznaniacy są mega oszczędni i wolą sami naprawiać swoje auta niż dać zarobić ASO marne 2 stówy za roboczogodzinę :lol:

      przyjedź na spota, to najprędzej się czegoś dowiesz :!: :idea:

      np. Maciej poleca Saturn w Przeźmierowie - podobno kompleksowo ogarniają wszystkie skody...
      w Luboniu też jest jakiś dobry warsztat Skody (na ul. Riviollego czy jakoś tak)....
      co do ASO to się nie wypowiem, bo odpukać namiętnie nie muszę korzystać z ich usług. Na przeglądy jeżdżę na Unii Lubelskiej i póki co nie mam zastrzeżeń.

      poza tym mam dwie lewe ręce, dwie prawe nogi TDI nigdy nie miałem, więc nie pomogę ops:

      Zamieszczone przez mirror77
      Po wnikliwym (wydaje mi się :P) przeszukaniu Forum
      zdecydowanie się tobie wydaje :P
      dobra rada na koniec ... temat o olejach do TDI już jest ! sugeruję nie zakładać nowych :diabelski_usmiech 8)
      SPOT Poznań:
      .....
      ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


      Error 503 Wojtas Unavailable :P

      Komentarz

      • himi
        L&K
        • 2013
        • 1115
        • Octavia II (1Z3)
        • CBZB 1.2 TSI 105 KM

        #4
        Na Rivolliego w Luboniu byłem. Z drobiazgiem wprawdzie, ale polecam.

        Komentarz

        • Andrzej.P
          RS
          • 2011
          • 1516
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          #5
          Bosch Service Oborniki
          Skoda Jóźwiak Suchy Las
          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz

          • mirror77
            Classic
            • 2015
            • 9

            #6
            Bardzo dziękuję Wszystkim za wypowiedzi i pomoc.

            Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
            dużo odpowiedzi się tutaj nie spodziewaj Poznaniacy są mega oszczędni
            Nie ma co wszystkich wsadzać do jednego wora - moja skromna osoba, jest tego najlepszym przykładem

            Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
            przyjedź na spota, to najprędzej się czegoś dowiesz
            Z tymi spotami w moim przypadku nie będzie tak różowo. Niestety większość czasu nie ma mnie w Polsce, szansa jest jedynie w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień.

            Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
            dobra rada na koniec ... temat o olejach do TDI już jest ! sugeruję nie zakładać nowych
            Absolutnie nie zamierzałem - czytałem już o olejach 8)

            Jak byście mogli doradzić jeszcze w kwestii tego "pakietu startowego" po zakupie samochodu...
            Z tego co ja wiem i w każdym aucie jakie miałem to stosowałem, to na starcie podstawowe sprawy to:
            - rozrząd z paskami, rolkami, napinaczami i pompą wody
            - olej silnikowy
            - filtr oleju, paliwa, powietrza i kabinowy
            To jest moje pierwsze auto z turbo więc o turbinie nie wiem za wiele, co trzeba z nią robić na początku, czy jakoś sprawdzić, czy coś innego??? :roll:
            Wiem jedynie jak dbać o turbinę i jak ją prawidłowo eksploatować.
            Pozdrawiam

            Komentarz

            • mirror77
              Classic
              • 2015
              • 9

              #7
              Cześć!

              Widzę, że faktycznie kiepsko jak chodzi o wypowiedzi na tym forum.
              Nie wiem czy to Poznaniacy są tacy powściągliwi, czy tak mało osób się interesuję tematyką napraw i dobrych warsztatów, godnych polecenia :?:
              Jednak aby uaktualnić temat dla innych zainteresowanych - informuję co następuje:

              Wymiana rozrządu, oleju i wszystkich filtrów
              - Mechanik samochodowy na Juranda w Luboniu - Nowak Auto, bardzo miły w rozmowie, jednak nie potrafił określić pułapu cenowego (2-3 dni wcześniej się umówić)
              - Auto Serwis Skoda na Rivoliego w Luboniu - 1120,- (długie terminy - zawalony robotą)
              - Skoda Jóźwiak na Obornickiej - 1800,- (1-2 dni wcześniej się umówić)
              - Saturn Przeźmierowo - 1350,- (można przyjechać bez umawiania - używają zamienników)
              - Warsztat u Kimocha - rozrząd z pompą wody oryginalny VW/AUDI 600,- + robocizna (największe zaufanie potwierdzone rozmową telefoniczną i wpisami na tym forum)

              Po moim szerokim uśmiechu chyba widać od razu gdzie się zdecydowałem uzdrawiać moją niunię

              Komentarz

              • natash
                RS
                • 2011
                • 2599

                #8
                A z klima gdzie walczyć?

                Komentarz

                Pracuję...